Bezešvá trubka z uhlíkové oceli St52 tažená za studena
Bezešvá trubka z uhlíkové oceli St52 tažená za studena
video
St52 Carbon Steel Pipe
St52 Seamless Carbon Steel Pipe
St52 Cold Drawn Seamless Carbon Steel Tube factory
1/2
<< /span>
>

Bezešvá trubka z uhlíkové oceli St52 tažená za studena

Bezešvá ocelová trubka z uhlíkové oceli tažená za studena St52 je přesný výrobek, nikoli komodita: stejnou ocel E355 / 1.0580 lze certifikovat na výtěžnost 355 MPa nebo 450 MPa jednoduše volbou dodacích podmínek a její -tažený otvor je spíše referencí pro obrábění než hotový povrch těsnění. Explicitně specifikujte stav, třídu tolerance a požadavek na vrtání a trubka dorazí připravená pro další operaci.

Gnee Steel (Tianjin) Co., Ltd. je jedním z nejspolehlivějších výrobců a dodavatelů za studena tažených bezešvých uhlíkových ocelových trubek St52 v Číně, také podporuje přizpůsobené služby s nízkou cenou. Vítejte ve velkoobchodní slevě St52 za ​​studena tažené bezešvé uhlíkové ocelové trubky k prodeji zde z naší továrny. Kontaktujte nás pro bezplatný vzorek.

 

Bezešvá trubka z uhlíkové oceli St52 tažená za studenaje starší přesná trubka DIN 2391, která se nyní dodává podle normy EN 10305-1:2016 jako stupeňE355(číslo materiálu 1.0580) - obyčejná uhlíková-manganová ocel s vnějším průměrem regulovaným na h8–h11 a stěnou na ±10 %. Je to stejná ocel jako konstrukční S355, ale objednává se podle normy pro přesné-trubky a její návrhová průtažnost se pohybuje od 355 MPa (normalizované) do 450 MPa (-od pnutí tažené za studena) v závislosti na dodacích podmínkách, které zadáte. Před objednávkou se rozhodněte o podmínkách dodání a povrchové úpravě vrtání: tato stránka pokrývá-taženou trubku.

 

Technické specifikace

St52 / E355 bezešvá trubka tažená za studena - výrobní řada GNEE
Parametr Schopnost
Norma EN 10305-1:2016 (E355, 1.0580); starší DIN 2391 (St52)
Vnější průměr Standardní rozsah 4–380 mm (komerční do 500 mm / 20 palců)
Tloušťka stěny 0,5–25 mm (0,02–1,0 palce)
Délka Do 12 m, nařezané na délku; náhodně 6 m
OD tolerance h8 / h9 / h10 / h11 nebo absolutní ±0,05 až ±0,45 mm podle velikosti
Tolerance stěny ±10 % (nebo ±7,5 % / +S jedna-strana) podle přesnosti
Dokončení vývrtu Jak-nakresleno Ra 0,8–1,6 µm (není hotový otvor H8)
Přímost Menší nebo rovno 1/1000 (menší nebo rovno 0,3–1,0 mm/m podle procesu)
Podmínka dodání +C / +LC / +SR / +A / +N (BK / BKW / BKS / GBK / NBK)
Povrch Lesklé, olejované, mořené nebo fosfátované; antikorozní olej zevnitř i zvenku
Osvědčení EN 10204 3.1; inspekce-třetí stranou (SGS / BV / TÜV / DNV) na vyžádání

 

Chemické složení

EN 10305-1:2016 tabulka 2 - E355 / 1,0580 maximum analýzy obsazení (procento)
Živel Maximum (%) Poznámka
uhlík (C) 0.22 Nízký uhlík pro svařování a tváření za studena
křemík (Si) 0.55 Deoxidátor, ne legující přísada
mangan (Mn) 1.60 Zvyšuje pevnost a houževnatost
fosfor (P) 0.025 Kontrolovaná nečistota
síra (S) 0.025 Možnost 2 řízená S 0,015–0,040 pro obrobitelnost
Celkový hliník (Al) 0,020 min Zjemnění zrnitosti (požadavek na jemnou-zrnitost)
dusík (N) max. 0,009 Jemná-kontrola dusíku

Každý uvedený prvek je řízený limit, nikoli cíl. E355 je nelegovaná -uhlíková-manganová ocel -, která neobsahuje žádné specifikace chromu, molybdenu ani niklu, takže každá stránka, která je tiskne jako „maxima“, zkopírovala špatnou tabulku tříd.

 

Mechanické vlastnosti

Tabulka EN 10305-1:2016 4 - minimální hodnoty E355 / 1,0580 podle dodacích podmínek
Dodací podmínky (EN / DIN) Tah Rm MPa (min) Výtěžnost ReH MPa (min) Tažnost A % (min)
+C / BK - tažené za studena, tvrdé 640 není specifikováno 4
+LC / BKW - tažené za studena, měkké 580 není specifikováno 7
+SR / BKS - zmírnění stresu 580 450 10
+A / GBK - žíhané 450 není specifikováno 22
+N / NBK - normalizováno 490–630 355 22

Sloupec výnosů je zdrojem většiny chyb v kotacích: +C a +LC majížádný specifikovaný výnos, +SR certifikuje 450 MPa a +N certifikuje 355 MPa. S „výtěžkem St52“ zacházejte jako s jedním číslem až poté, co je stanovena dodací podmínka.

 

Grade Ladder: St52 vs E235 vs E355 vs S355

Kde St52 / E355 patří mezi přesné a strukturální třídy
Stupeň Materiál č. Normalizovaný výtěžek ReH MPa (min) Typické použití
E235 (St35) 1.0308 235 Lehké konstrukční a nízkotlaké-trubky
E355 (St52) 1.0580 355 Přesná trubka pro hydrauliku, obrábění, auto
E420 1.8900 420 Přesnější a strukturální trubka s vyšší{0}}pevností
S355 (konstrukční) 1.0577 355 Strukturální řezy a deska, stejná chemie jako E355

Přejděte na E420 pouze tehdy, když je omezením tloušťka stěny; ustupte na E235, když je síla dostatečná a výběr řídí náklady. S355 a E355 sdílejí chemii, ale patří do různých standardních rodin, takže výkres musí jmenovat ten, který zamýšlíte.

 

Hranice velikosti a dvě zásobovací trasy

EN 10305-1:2016 zahrnuje bezešvé trubky tažené za studena do vnějšího průměru380 mm. Kromě toho se základ certifikátu posouvá na EN 10297-1 (za tepla dokončované mechanické bezešvé trubky) nebo EN 10216-3 (pro tlakové účely) a za studena tažený povrch a toleranci již nelze slíbit. Pro praktický nákup:

Dvě zásobovací trasy podle velikosti
Trasa Velikost okna Co ovládá
EN 10305-1 tažené za studena Vnější průměr menší nebo roven 380 mm (komerční do ~500 mm), stěna 0,5–25 mm Těsný vnější průměr/stěna, světlý vývrt, pevnost opracovaná za studena-
EN 10297-1 hotová za tepla OD >380 mm, silnější stěna Větší velikosti, normalizované vlastnosti, volnější tolerance

Obě cesty mohou dodávat stejnou chemii E355/S355; mění se pouze rozměrový příslib a základ síly. Zadáním hodnoty tažené za studena nad 380 mm riskujete dodávku, která nebude splňovat toleranci, proti které jste stanovili cenu.

 

Rozměrové tolerance

Absolutní tolerance vnějšího-průměru (společná komerční síť)
Rozsah vnějšího průměru (mm) Tolerance vnějšího průměru (± mm)
4–30 0.08
31–40 0.15
41–50 0.20
51–60 0.25
61–70 0.30
71–100 0,30 (0,40–0,45 pro větší)

Ekvivalentní limity ISO otvorů jsou h8 až h11; tolerance stěny je ±10 % (nebo ±7,5 % / +S jednostranná-strana) podle zvoleného stupně přesnosti. Vývrt je -nakreslený povrch -, není dokončen na limit třídy H- pro tento produkt.

 

Výběr dodací podmínky

Přizpůsobte dodací podmínky operaci
Povinnost Doporučený stav Proč
Svařované nebo kritické-díly +SR / BKS Stabilizuje zbytkové napětí; certifikovaná výtěžnost 450 MPa
Těžké obrábění nebo ohýbání-tvaru +N / NBK 22% prodloužení absorbuje úběr a tvarování
Obráběné součásti s vysokou{0}}pevností +C / BK Rm Větší nebo rovno 640 MPa, dobrá kontrola třísek
Struktura bez-tlaku nebo nízkého{1}}zátěže +A / GBK Nejlepší tažnost za nejnižší cenu

 

Jak se vyrábí za studena tažená trubka St52

Mateřská trubice.Za tepla-válcované nebo za tepla{1}}extrudované bezešvé skořepiny vybrané podle certifikátu mlýna pro chemii a nezávadnost.

Moření a mazání.Vodní kámen se odstraní a nanese se mýdlo nebo fosfátový nosič tak, aby se matrice uchytila ​​bez zadření.

Studená kresba.Jeden nebo více průchodů-a{1}}zátky redukuje vnější průměr a stěnu na těsnou konečnou velikost a práci-vytvrzuje ocel.

Tepelné zpracování.+SR, +A nebo +N nastaví podmínku dodávky a tedy i výtěžnost, na kterou navrhujete.

Rovnání.Rovnání válečku drží méně než nebo rovno 1/1000, takže trubka je skutečnou referenční osou.

Řezání a dokončovací práce.Zkrácené na délku, konce zbavené otřepů, vrtání a vnější naolejování, konce zakryté pro přepravu.

Inspekce.Rozměrová kontrola, namátková kontrola drsnosti a certifikát podle tepelného čísla před uvolněním.

 

Kontrola kvality a testování

Certifikát mlýna vs číslo tepla.Chemie a mechanika sledují partii, nejen třídu.

Rozměrová kontrola.Vnější průměr, stěna, délka a přímost zkontrolovány podle objednané toleranční třídy.

Povrch a drsnost.Vrt Ra odebírán; zevnějšky kontrolovány na překrytí, švy a oxid.

Mechanické ověření.Tah a tam, kde to podmínky vyžadují, kluznost a tažnost na zkušebním vzorku.

Nedestruktivní testování.K dispozici vířivý proud a ultrazvuk; hydrostatický na vyžádání pro tlakový provoz.

EN 10204 3.1 certifikátplus rozměrová zpráva jako dokumentovaný základ přejímky.

ST52 honed tube test
ST52 cold drawn seamless pipe test
seamless steel tube test

Vyžádejte si cenovou nabídku na bezešvou trubku taženou za studena St52

Pošlete svou třídu (St52 / E355), dodací podmínky, vnější průměr × tloušťku stěny, délku a požadavky na povrch - náš technický tým potvrdí specifikaci podle EN 10305-1:2016 a vrátí nabídku s dodací lhůtou, obvykle do 24 hodin. Kontaktujte GNEE ještě dnes.

 

Proč Source St52 Tube od GNEE

Jako dodavatel trubek tažených za studena St52 spojuje GNEE stejnou ocel E355 / 1.0580 s dodacími podmínkami, tolerancí a vrtáním, které vaše práce skutečně potřebuje.

Kontrola stupně a stavu.Dodáváme celý řetězec - matiční trubice E355 prostřednictvím tažení za studena a tepelného zpracování, které nastaví vaše dodací podmínky -, takže certifikovaný výnos je takový, pro jaký jste navrhli.

Jedna ocel, dva výrobky.Stejný St52/E355 je zde k dispozici jako-tažená přesná trubka (tato stránka) a jako hotová honovaná trubka válce ST52.3, takže si můžete koupit obojí z jednoho zdroje.

Dokumentace.EN 10204 3.1 certifikáty a-kontrola třetí stranou (SGS / BV / TÜV / DNV) na vyžádání.

Servis.Technické potvrzení proti vašemu výkresu do 24 hodin a krátké dodací lhůty pro standardní i zkušební množství.

 

FAQ

Je St52 stejný jako E355 a S355?

Ano - St52 podle stažené normy DIN 2391 a E355 podle normy EN 10305-1:2016 jsou stejná ocel pod číslem materiálu 1.0580. S355 je stejná chemie v rodině konstrukčních ocelí (EN 10025-2). Ocel se nemění; pouze standardní rodina a dodací podmínky. Standard pište vždy vedle jména, protože stejný číselný stupeň existuje ve více než jedné rodině.

 

Proč vidím jako výtěžnost St52 jak 355 MPa, tak 450 MPa?

355 MPa je výtěžnost normalizovaného stavu (+N/NBK) a také strukturální hodnota S355. Stav -tažení za studena-odlehčený od pnutí (+SR/BKS) zvyšuje specifikovanou minimální výtěžnost na 450 MPa a -tažný-tvrdý stav (+C/BK) zaručuje pevnost v tahu alespoň 640 MPa, ale nemá specifikovanou výtěžnost. Počet, který navrhnete, zcela závisí na dodacích podmínkách na objednávce - jedná se o stejnou ocel, nikoli o dvě různé jakosti.

 

Je vrtání za studena tažené trubky St52 dokončeno na H8?

Ne. Bezešvá trubka tažená za studena řídí vnější průměr a tloušťku stěny na h8–h11; otvor je -nakreslený vnitřní povrch při Ra 0,8–1,6 µm, nikoli hotový otvor H8/H9. H8 je tolerance vrtání honované nebo SRB trubky válce. Pokud vaše aplikace vyžaduje hotový otvor, objednejte si naši honovanou trubku ST52.3 nebo trubku SRB, kde je otvor přiveden na H8/H9 při Ra 0,2–0,4 µm.

 

Jaký je rozdíl mezi St52, St52.3 a St52.4?

Samotný St52 je přesná-třída trubek DIN 2391 (nyní EN 10305-1 E355, materiál č.. 1.0580). Přípona mění standardní rodinu: St52.3 je jemnozrnná varianta používaná pro trubky hydraulických válců, zatímco St52.4 patří do DIN 1630 (bezešvé trubky zvláštní kvality) s různými mechanickými hodnotami (výtěžnost minimálně 320 MPa, pevnost v tahu 490–670 MPa). Nejsou zaměnitelné bez kontroly normy napsané na výkresu.

 

Jaká třída ASTM je ekvivalentní St52?

Nejbližší zásobovací cestou ASTM je třída A519 1026. AISI 1026 má však maximum manganu 0,90 %, zatímco St52/E355 umožňuje až 1,60 % manganu, takže 1026 je zásobovací trasa-trubky, nikoli ekvivalent jakosti. Nezacházejte s nimi jako s identickou chemií na atestu materiálu.

 

Mohu použít trubku St52 taženou za studena přímo jako hlaveň hydraulického válce?

Pouze v případě, že je vrtání následně dokončeno. Trubka St52 tažená za studena je základní pažbou pro válce válců, ale její vývrt tažený-není dostatečně těsný pro těsnění. Chcete-li hlaveň připravenou-k-sestavit, objednejte si naši honovanou trubku ST52.3 nebo trubku SRB, kde je vývrt přiveden na H8/H9 při Ra 0,2–0,4 µm.

 

Jaké dodací podmínky mám zadat pro přesnou trubku St52?

Záleží na operaci: +SR/BKS (výtěžnost 450 MPa) pro svařované nebo namáhané-kritické díly; +N/NBK (výtěžnost 355 MPa, 22% prodloužení) pro těžké obrábění nebo tváření; +C/BK (Rm alespoň 640 MPa) pro vysokopevnostní obráběné součásti. Uveďte symbol a podmínku EN/DIN na nákupní objednávce, aby mlýn věděl, jaký pevnostní základ má certifikovat.

 

Jaké je chemické složení St52 / E355?

Podle EN 10305-1:2016 tabulka 2 má E355 (St52, 1.0580) maximum uhlíku 0,22 %, křemíku 0,55 %, manganu 1,60 %, fosforu 0,025 %, síry 0,025 %, s hliníkem 0,020 % maximum. 0,020 % hliníku maximum Je to obyčejná uhlíková-manganová ocel, nikoli nízkolegovaná ocel.

 

Populární Tagy: Bezešvá trubka z uhlíkové oceli tažená za studena St52, Čína Výrobci, dodavatelé, továrna bezešvých trubek z uhlíkové oceli tažená za studena St52

Odeslat dotaz

(0/10)

clearall